Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Brewdog

Minipivovar

Brewdog

Vznik pivovar Brewdog nebyl vůbec jednoduchý – zakladatelé dnes populární ale kontroverzní pivovarnické společnosti BrewDog potřebovali na rozjetí podniku druhý bankovní úvěr, a protože trh novým společnostem nepřál, taktika byla jednoduchá – lež jak věž!14259907682013

Bylo to v roce 2008, kdy James Watt a Martin Dickie koupili malý pivovar v Fraserburghu, severovýchodním Skotsku. Prodávali rukodělná piva ze svého vozu na farmářských trzích a každým dnem prodělávali. Prodávali pouze několik kousků za den a rychle přicházeli o své peníze. Jednou se rozhodli vstoupit na soutěž lahvových piv organizovanou skupinou supermarketů Tesco. BrewDog tehdy vyhrál první, druhé, třetí a čtvrté místo!

Tesco si je vybralo a chtělo první dodávky do čtyř měsíců s kapacitou až 2000 lahví denně. Zakladatelé Watt a Dickie, požádali banku o další úvěr na 150.000 liber, aby mohli rychle nainstalovat stáčecí linku a rozšířit tak výrobu. Původní banka však již další peníze půjčit nechtěla, tak zašli do jiné a lhali, jak když tiskne – a vyplatilo se.
brew_dog_ropppongi_bar_opening_-_140228_-_julenphoto-48_620BrewDog mohl navýšit kapacitu pivovarnického zařízení, a začal být schopen dodávat do Tesca včas lahve piva Punk IPA. Pivo bylo okamžitý hit a další supermarkety v Británii s poptávkou brzy následovaly. Díky stálé kvalitě a progresivnímu vývoji podnik BrewDog dnes hospodaří s obratem £ 32 miliónů a zaměstnává 357 lidí. Společnost vlastní 25 barů (18 v celém Spojeném království a sedm v zahraničí) a svá piva vyváží do 52 zemí.

Sami zakladatelé se věnovali vaření piva již jako koníčku mnoho let a jejich nejoblíbenější a nejčastěji vařeným typem byla rukodělná piva amerického stylu. Sladce chutnající pivo s vysokým obsahem alkoholu a s velkým množstvím amerického chmelu, který pivu dává hutnou, ovocnou a voňavou chuť. BrewDog-core-rangeJejich piva budete buďto milovat nebo nenávidět – obvykle mají mnoho fanoušků, kteří na ně nedají dopustit a na druhé straně mnoho kritiků, označující jejich piva jako nepitelná.

brewdogKontakt:

www.brewdog.com

Facebook

Twitter