Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Two Tales Brewing

Létající pivovar

Two Tales

Pivovar Two Tales Brewing vznikl jako projekt dvou kamarádů – Jana Martáska investičního bankéře, horolezce, rodáka z Beskydských hor a bývalého profesionálního hudebníka a majitele The Prague Beer Museum Jose-Manuela Padilly. Na založení dále spolupracoval známý sládek Jan Šuráň. Oba hlavní zakladatelé žili v historickém centru Prahy ve stejném domě. Nápad založit pivovar vznikl z touhy obnovit zapomenutou rozmanitost českého piva vyráběného s péčí a podle pivovarnických tradic. Jejich rozdílnosti a to nejenom profesní ale také kulturní – jeden Kanaďan narozený v Čechách, druhý Američan, jim dopomohly vytvořit kvalitní, ale hlavně výjimečný minipivovar.

1544399_838424292850511_738989307_n

Proč Two Tales neboli česky Dva příběhy, ptáte se? Pivovar uvádí, že jsou to nejspíše právě dva různé lidské příběhy či osudy zakladatelů a jejich společná vášeň pro kvalitní pivo.
Pivovar funguje zhruba 2 roky a realizuje se především v zahraničí. Proto jsou jejich piva pasterizovaná a filtrovaná, zároveň také běžně dostupná v pivních lahvích, což ani jedno nebývá u rukodělných piv úplně zvykem. Z důvodu mnohdy velmi dlouhého transportu a nutnosti snášet i méně šetrné zacházení to prostě jinak nešlo. Vždy je do jisté míry nutné volit kompromis mezi trvanlivostí, kterou právě pasterizace a filtrace přináší, a degradací chuti či zážitku z piva vyrobeného bez těchto procesů. Nutno však vyzdvihnout, že Two Tales se s tímto dilematem popral na výbornou. Největším odbytištěm z geografického hlediska je Švédsko a Thajsko.
1743468_817947774898163_73357537_n

Piva od Two Tales nejsou vařena na jednom místě, neboť Two Tales nedisponuje vlastním pivovarem a technologiemi. Samotné vaření tak probíhá v některých z Pražských pivovarů, se kterými sdílejí prostor. Zakladatelé tvrdí, že i tento fakt jim umožnil se soustředit výhradně na kvalitu piva, s čímž jim bezpochyby velmi významně pomohl respektovaný sládek Jan Šuráň.

Primárním cílem pivovaru je dle jejich slov navrácení obecného nadšení pro kvalitní pivo a vytvořit tak pomyslný most mezi pivovarnickou současností a historií. Historií je míněno konkrétně 15. století, kdy pivovarnictví bylo pod dohledem krále, jenž dohlížel na kvalitu, a jednotlivé pivovary se musely snažit, aby o právo várečné nepřišly. Nepřímo tímto naráží hlavně na komunistickou éru, kdy v pivním odvětví začala převažovat kvantita před kvalitou.

Two Tales pracují na české poměry velmi dobře s marketingem, což krom jiného dokazuje i projekt „Tales Worth Telling“ neboli „Příběh, který stojí zato vyprávět.“  Tento projekt jednou za čas spojí svůj jednorázový pivní speciál s určitým příběhem, který reflektuje zaměření takovéhoto piva. Jako příklad může sloužit expedice pana Martáska do Grónska spojená s pivem Expedition Ale. Je zde vidět snaha o vytvoření komunity než pouhé prodávání dalšího piva.

1912509_821530721206535_1907718786_n
Pivovar také sklidil již pár ocenění. Zmínit můžeme například jejich Bohemian Black Ale, který se stal vítězem v kategorii černých piv při udílení výročních cen odborného měsíčníku Pivo, Bier & Ale. Nejenom jejich piva, ale dokonce pivní sklenice se setkaly s úspěchem, a sice vítězstvím v kategorii nejlepší pivní sklenice. Two Tales tak navázali na úspěch v designerské soutěži Red Dot Design Awards, kterého tato sklenice od firmy Sahm dosáhla již dříve.
Ve standardním portfoliu pivovaru je 6 druhů piv včetně překvapivě jednoho nealkoholického.

two-talesKontakt:

www.twotales.cz

Facebook

Twitter