Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

U Bizona

Restaurační pivovar

U Bizona

hostinsky-pivovar-u-bizona-1Hostinský pivovar U Bizona začal produkovat vlastní pivo v roce 2011. Je to malý a nezávislý pivovar, ležící v Čižicích – 12 km jižně od Plzně. Hlavní myšlenka o vybudování vlastního pivovaru vznikla, když pivo přestalo být pivem a čeští pivaři museli konzumovat chemická piva z velkých pivovarů, které zde skoupili velké zahraniční podniky a už jim přestalo jít o českou národní hrdost, ale o co nejvyšší zisk.

Jak už to tak bývá, začátky byly krušné, a proto od prázdnin 2012 byl angažován sládek s vystudovanou potravinářskou průmyslovou školou „Podskalská“ a 20–ti letou praxí, pan Luboš Svoboda. Od té doby nabral pivovárek úplně jiný směr, získává řadu ocenění a o pivo zde vařené začal být velký zájem.

hostinsky-pivovar-u-bizona-3Pivo se vaří převážně z žateckých chmelů, hanáckých sladů a z výborné vody, protože Čižice a okolí leží na žulovém podloží. Pivo samozřejmě není pasterizované nebo filtrované a ani jinak chemicky upravené; díky tomu si udržuje svojí plnou chuť a zůstává v něm vysoký podíl hodnotných látek příznivě působících na lidský organismus. Jsou to zejména vitamíny skupiny B, stopové prvky, bílkoviny, zbytkové sacharidy, hořké chmelové látky, kysličník uhličitý a spousta dalších komponent.

Mezi poslední úspěchy pivovaru rozhodně patří výroba piva Yerba Mate´s (pivo s obsahem maté – jihoamerického čaje s vysokým obsahem kofeinu), ke kterému pivovar dostal licenci od www.mier.metamate.cc

3981161-c35a03Pivovar v poslední době nestíhá plnit poptávku po svém pivu, a tak bylo rozhodnuto, že v prvním pololetí 2014 se začne kompletně zvětšovat kapacitu pivovaru a všeho, co k tomu náleží. Nyní také můžete ochutnat piva i v lahvové podobě. Pivo je k dostání v lahvích 0,33 a 0,5l.

bizonKontakt:

www.ubizona.eu

Facebook