Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Nachmelená opice

Minipivovar

 

Krnov

Krnovský měšťanský pivovar byl zrušen v roce 1950 a od té doby se pivo do města Krnov pouze dováželo. Od konce minulého roku 2015 milovníci pěnivého moku mohou pít pivo, které bylo v Krnově uvařeno poprvé po 65 letech.

Myšlenka pivovaru vznikla v říjnu 2014, kdy se potkali sládek Michal Kuřec, který působil pět let jako hlavní technolog ve společnosti Pivovary Lobkowicz, a obchodní ředitel Jiří Valenta. Zhruba o měsíc později se dohodli, že pivovar postaví. Půl roku se dělal projekt, řešilo financování a loni v červnu začali s rekonstrukcí objektu, která trvala do října. První várku uvařili loni v listopadu a oficiálně pak otevírali počátkem prosince 2015.

Zákazníky chce pivovar oslovit poctivým pivem bez úprav filtrací a pasterizací, které se používají v průmyslové výrobě. Hodně však spoléhali také na název, který chtějí využít i jako originální marketingový nástroj.

A proč vlastně Nachmelená opice?

„U nás vyhrála opice proto, že člověk je z opice, no a po pivu je nachmelený, takže proto Nachmelená Opice,“ říká sládek Michal Kuřec.


nachmelena_opice_final_logo3Kontakty:

www.nachmelenaopice.cz

Facebook