Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Přinášíme exklusivní rozhovor s frotmanem kapely DOGA o pivu Beerstriker z pivovaru Lužiny.

Jak jste se dostali k tomu, že je Doga patronem Lužinských piv?

Přišli jsme k tomu jak slepý k houslím. S majitelem pivovaru Vildou Moravcem nás seznámil náš společný kamarád, který je kupodivu abstinent. Vilda nám nabídl, že bude otvírat nový pivovar, jestli nechceme nějak společně udělat novou značku piva. Tak jsme si naplánovali schůzku, upřímně řečeno, ze schůzky jsem odcházel s tím: ,, jo, to vždycky říkaj všichni, že něco uděláme….“ Ale světe div se, po dvou třech měsících se nám Vilda ozval a na Vánoce bylo pivo hotový. A navíc to pivo má úžasný, pozitivní ohlasy, že je pivo výborný. Už se nám podařilo vytočit prvních 3.000 litrů běhen dvou měsíců a vařila se už i druhá várka. Postupem času se budeme snažit dostat pivo i do hospod.

Jaký je Váš vztah k pivu a jaké máte rádi pivo?

Jelikož pocházíme ze severní Moravy, tak máme rádi hořčí piva, např. Radegast nebo Plzeň. Takže jsme chtěli, aby naše pivo nebylo sladký a bylo tzv. Plzeňského typu. Je to sice 15° pivo (speciál), takže se asi nebude pít v takovém množství jako 10 nebo 12, ale my jsme s chutí maximálně spokojeni a doufáme, že si bude nacházet čím dál více příznivců.

Jste vyloženě pivař nebo máte rád také jiné nápoje?

Musím přiznat, že já si rád pivečko dám, ale nejsem ten typ pivaře, že bych denně chodil do hospody a vypil třeba 5,6 piv. Doma si třeba pivo vůbec nedám. A konkrétně s bubeníkem více holdujeme panákovému stylu

Co je typické pro Beerstriker? Je to chuť, kterým disponuje, nebo jiné tajemství?

To tajemství se nazývá: ,,Pivo s příchutí Hard Rocku“ (smích)

Jak vznikl název Beerstriker?

Název Beerstriker vznikl ve spolupráci s naším grafikem Michalem Hladíkem, který nám dělá návrhy na CD nebo merchandise. Dostal za úkol vytvořit etiketu a v rámci toho vymyslel i tohle jméno. Takže to byl víceméně jeho nápad.i podle mě kvalitní koncept vzdělávání lidí, co tohle nádherné řemeslo přilákalo.

Sdílejte článek!

Nenechte si ujít další článek a staňte se našimi fanoušky na Facebooku!