Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Achel Brewery

Klášterní pivovar

Achel Brewery

Pivovar Achel (Brouwerij der Sint-Benedictusabdij de Achelse Kluis) je belgický trapistický pivovar a zároveň nejmenší z deseti v současnosti schválených trapistických pivovarů na světě. Pivovar se nachází v opatství svatého Benedikta v belgickém obci Achel.

kluis_luchtHistorie pivovaru sahá až do roku 1648, kdy holandští mniši postavili kapli v obci Achel. Kaple se stala opatstvím v roce 1686, ale poté bylo opatství zničeno v dobách francouzské revoluce. V roce 1844 byly mnichy z Westmalle přestavěny zbylé budovy z ruin opatství a opět zde začala zemědělská činnost.

První pivo vařeno zde na místě byl Patersvaatje v roce 1852. O 19 let později v roce 1871 se místo stalo trapistickým klášterem s pravidelnou  pivovarnickou činností. V roce 1914 během první světové války mniši opustili klášter kvůli německé okupaci. Němci demontovali pivovar a v roce 1917 recyklovali přibližně 700 kg mědi. rochefort460Moderní historie pivovaru a obnovení výroby piva sahá do roku 1998, kdy se místní mniši rozhodli začít s vařením znovu. Mniši z trapistického opatství Westmalle a Rochefort pomáhali při opětovném budování pivovaru. V roce 2001 pivovar vyrobil první novodobé pivo podle starých receptur a to konkrétně Achel 8°. Stejně jako všechny ostatní trapistické pivovary, jsou piva výlučně prodávána za účelem podpory kláštera a charity.

Roční výstav pivovaru je cca 4500hl piva ročně a v současné době produkuje 6 druhů piv.

achelKontakt:

www.achelsekluis.org

Facebook