Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha

Minipivovar

BŘEVNOVSKÝ KLÁŠTERNÍ PIVOVAR

 „Břevnovský pivovar – nejstarší známý pivovar v Čechách“.348933-top_foto1-isdr2

Historie břevnovského pivovaru je neoddělitelně spjata s historií Břevnovského kláštera. Ten byl založen druhým pražským biskupem sv. Vojtěchem a knížetem Boleslavem II. v roce 993. Lze předpokládat, že brzy po vzniku kláštera vznikl, jako součást jeho hospodářského zázemí, i pivovar. Jeho existenci nepřímo dokládá listina z poloviny 13. století, v níž papež Innocenc IV. nařizuje zrušit zákaz sv. Vojtěcha pražským měšťanům vařit v době neúrody pivo na prodej. To bylo možné pouze v klášterním pivovaru.

33953_545696735464638_700264257_nNa dlouhou tradici břevnovského piva by chtěl navázat nově budovaný Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha. Pivovar bude umístěn v krásném barokním objektu bývalých stájí. Kapacita zařízení je 3000 hl piva ročně. Pivovar vyrábí vedle klasického světlého ležáku řadu speciálních druhů piva s využitím různých druhů sladů a chmelů. Některá silná piva zrají v dřevěných sudech, vyrábět se budou i takzvaná archivní piva.

150px-Benedict_Imperial_Pilsner_20Klášterní piva se prodávají pod značkou Břevnovský Benedict. Vyráběná piva se dodávají do vybraných restauracích a je možné je rovněž koupit přímo v pivovaru.

Pivovar je spřízněn s restauračním pivovarem Pivovarský dům a pivotékou Pivovarský klub.

brevnov

Kontakt:

www.brevnovskypivovar.cz

Facebook