Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Crew Republic

Létající pivovar

Crew Republic

Crew republic je německý minipivovar z Mnichova, který založili před 4 lety dva mladíci. Mario Hanel, který vyrostl v Tirolsku a po studiích ve Švýcarsku se přestěhoval do Mnichova. Zde na obchodní škole potkal kolegu Timma Schnigula. Timm, jehož pra-pra děda byl vrchní sládek, je z bývalého hlavního města Německa Bonnu.

crew4Oba přátelé objevili společný zájem v pití piva a rozhodli se založit pivovar jako startup, a to i přesto, že původně měli skončit v dobře placené kancelářské práci s bílými límečky ve světě obchodu. Potřebné znalosti pro vaření piva se rozhodli získat všemožným způsobem, hlavně absolvováním několika výukových pivovarských kurzů. Původně se firma jmenovala Crew Ale, ale od tohoto názvu záhy opustili, neboť působil pro mnohé zmatečně a “Ale” není v Německu dobře vnímané. Slovem “republic” v názvu chtěli vyjádřit, že mají v úmyslu vystavět vlastní pivní republiku. Crew republic ale stále něco chybí – a to vlastní pivovar. Ačkoliv by se firma spokojila jen se čtyřmi stěnami, kam neprší, zatím se snaží si najít vhodné místo v Mnichově či jeho okolí marně.

Firmu dohromady tvoří pětice mužů. Krom dvou výše zmíněných sem patří ještě Richard Hodges – profesionální sládek z USA, Manuel Schulz a Jan Hrdlička.

crew2Objevili se v tisku jako velice nadějná firma s růžovou budoucností, což dokládá i fakt, že pomalu rozšiřují svou působnost za hranice Německa. Ale nenechte se zmýlit, pivovar rozhodně nezaložili jen jako prostředek k penězům. Zakládají si na poctivé, řemeslné výrobě a mimořádných chutích piva. Rozhodně se nebojí experimentovat a neustále hledají nové nápady a inspirace ve světě. Nalahvují však pouze to, co za to podle jejich úsudku stojí.

Samy sebe označují jako “útočiště” pro ty, co se nechtějí spokojit se standardními pivy.

crew3V jejich nabídce je aktuálně 10 druhů piv zahrnující styly jako IPA “Drunken Sailor”, double IPA “7:45 Escalation”, German pale Ale jako “Foundation 11”, nachmelené  ale osvěžující letní pivo “Munich summer” či imperial stout v podobě “Roundhouse kick”, “Detox” session ale a speciály označované sérií “X”.

Jejich mottem je v překladu: “Přidej se k revoluci. Rukodělné pivo není zločin.”

crew-republicKontakt:

www.crewrepublic.de

Facebook

Twitter