Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Kynšperk

Minipivovar

Kynšperk

Více než po polovině století se v Kynšperku obnovila tradice vaření piva, která trvala od roku 1579, kdy císař Rudolf II. udělil městu právo várečné. V průběhu staletí měl pivovar několik majitelů, v době pobělohorské vládl v Kynšperku rod Metternichů, kteří zde ovlivňovali dění až do roku 1734. V roce 1840 začíná nová historie pivovaru pod vedením rodu Haasů z Hasenfeldu, kteří vlastnili pivovar do roku 1945. Během působení Haasů byl pivovar modernizován a na přelomu 19. a 20. století dokonce zcela přebudován. Zároveň dochází k zániku malých vesnických pivovarů v okolí, které nemohly modernímu pivovaru, jehož výstav byl projektován až na 80 000 hl piva, konkurovat. Po druhé světové válce byl pivovar konfiskován a v roce 1951 uzavřen s výjimkou sladovny. Zařízení pivovaru bylo odvezeno a z objektů byly vytvořeny sklady řemeslnických potřeb.

marketingova-analyza-konkurence-kyspersky-pivovar-s-r-o-fidNová kapitola pivovaru se začala psát v roce 2010, kdy celý areál pivovaru koupila společnost Absolut Active s.r.o. Praha ruského podnikatele Sergeje Černičkina, která postupně pivovar renovuje a měl by vzniknout komplex pod názvem „Kynšperský dvorec“. Celý projekt obsahuje pivovar o kapacitě 10 000hl s možností jejího rozšíření a na druhé straně nádvoří pivovarskou restauraci s kapacitou až 250 míst. Restaurace se nachází v prostorech bývalé spilky a patří k ní i letní a zimní zahrada. Kynšperk leží v proslulém lázeňském trojúhelníku, a tak se ruský majitel chce zaměřit na ruskou lázeňskou klientelu a nalákat ji nejen na kvalitní české pivo, ale i wellnes a pivní lázně. Proto v Kynšperském dvorci vzniká i hotel s 50 pokoji a wellnes a relax centrem.

pivovar-kynsperk-vyrobna_galerie-980Sládkem pivovaru je Miroslav Broz. Piva se prodávají podnázvem Kynšperský zajíc a ve stálé nabídce jsou: 10° světlé výčepní, 12°světlý ležák, 12° polotmavý ležák, 12° tmavý ležák, 13° vídeňský speciál. V době sklizně zelených chmelových šišek můžete ochutnat i specialitu Zelený ležák 12°. Svá piva se snaží rozšířit dále než jen po Kynšperku. Pivovar má dvě provozovny v Karlových Varech a další v Aši i jiných městech. Od dubna letošního roku i na Starém Městě v Praze. V ulici Michalská v historickém domě U Zlatého melounu byla otevřena nová restaurace U Zajíce, kde naleznete nejenom Kynšperského Zajíce, ale i kvalitní tuzemskou kuchyni. Samotné pivo je pod značkou „Karlovarské pivo“ i vyváženo a to do Ruska.

Od února zdobí pivní lahve zcela nové viněty. Dominantním motivem je zde zajíc, jako odkaz na nejznámější majitele šlechtickou rodinu Haasů, která vlastnila pivovar v letech 1840 až 1945 a zasloužila se o jeho největší slávu. Tento zajíc je vznešeného původu, a proto je na každé etiketě zobrazen v jiném šlechtickém obleku. Někdy jako urozený panovník v dlouhém kabátě, jindy jako vážený šlechtic v drahých šatech. slide_kzSpolečným znakem všech je pivo v jejich tlapkách a vyobrazení starého pivovaru v pozadí. To má odkazovat na starou tradici vaření piva v Kynšperku.

Kontakt:

www.pivovar-kynsperk.cz

Facebook