Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Lužiny

Restaurační pivovar

Lužiny

Jeden z nejnovějších pražských pivovarů začal slavnostně čepovat dne 26.11. 2014. Pivní restaurace a bar se sezonní terasou byly otevřeny již v červnu roku 2014 v nově zrekonstruovaném obchodním centru Lužiny.

luzinyV přízemí objektu se nachází vlastní pivovar uzpůsobený k ročnímu výstavu kolem 2500hl, který se však v budoucnu díky prostorové rezervě může zvýšit až na dvojnásobek. Mohou se zde vařit piva všech druhů (spodně kvašená, svrchně kvašená). Momentálně pivo vaří v dvounádobové varně o objemu 15 hl a pivo je do výčepních tanků v restauraci a baru rozváděno rovnou z ležáckých tanků vlastním pivovodem. Nejdůležitější části pivovarské technologie konkrétně jsou: dvou nádobová varna o objemu 15 hl, 4x spilka o objemu 30 hl, 10x ležácký tank o objemu 30 hl a 2x CK tank o objemu 15 hl.

Pivovar Lužiny si velmi zakládá na používání pouze kvalitních surovin. K vaření se využívá slad z humnové sladovny Kounice a speciální zahraniční slady. Chmel pochází ze žatecké oblasti a kvasnice z VÚPS v Praze. Piva se vaří tradiční metodou, na níž dohlíží místní sládek pan Michal Novotný.

dsc_0034-800x600Ve stálé nabídce má momentálně pivovar čtyři druhy piva. Světlý ležák, Jantarový ležák, Polotmavý speciál, Světlý LU-ale.Nabídku nedávno rozšířil také Beerstriker, což je pivo jehož patronem je hudební skupina Doga. V průběhu roku vaří i různé speciály. Všechna piva jsou nepasterizovaná a nefiltrovaná a prostá jakýchkoliv konzervantů, stabilizátorů pěny, barviv či jiných chemikálií. Piva jsou nejenom čepována ve zdejší restauraci a baru, ale i stáčena do KEG sudů a PET lahví. V rámci zachování kvality piva však pivovar rozhodně neplánuje jejich prodej prostřednictvím obchodních řetězců.

K pivovaru zde patří i pivovarská restaurace, pivní bar a sezonní terasa. Restaurace i bar jsou nekuřácké a jejich interiéru vévodí čtyři nerezové tanky, jak je již u pivovarských restaurací zvykem. Pivovar je umístěn v srdci sídliště a to je připomenuto stylizovanou siluetou sídliště na stěnách i v logu pivovaru. Místní kuchyně nabízí od menších jídel k pivu, přes českou kuchyni, steaky a ryby až po saláty a dezerty.

Pivovar Lužiny nabízí řízené degustace, prohlídku pivovaru, ale i takové zajímavosti jako je například vaření speciálního piva pro novomanželé nebo výroba piv na zakázku s logem firmy nebo klienta. Pivovar také podporuje sportovní týmy jako Timbersport, tým amerického fotbalu Mustangs, největší futsalovou ligu firem Golden Tour ve Střední Evropě, hudební skupinu Agony, Dogu a jistě v budoucnu přibydou i další.

Na internetových stránkách pivovaru jsou pro zájemce ke koupi různé suvenýry: pivní sklo s logem pivovaru, pivní tácky, pivní etikety, reklamní trička, dárky, ale i vouchery a pivo.

pivovar-luzinyPivovar Lužiny používá dvě loga, obě z dílny Markéty Zelenkové. V hlavním oválném logu jsou použité stejné barvy, které má na své vlajce Městská část Praha 13, na jejímž území je minipivovar umístěný. Čtyři hvězdy v horní části černého pole symbolizují čtyři základní druhy piva, dvojitá silueta sídliště symbolizuje okolní zástavbu. Menší obdélníkové logo se používá v interiéru restaurace a baru a na firemních tiskovinách.

luzinyKontakt:

www.pivovar-luziny.cz

Facebook

Twitter