Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Purkmistr

Minipivovar

Purkmistr

Pivovar Purkmistr je jedním z plzeňských pivovarů, který se snaží přesvědčit milovníky piva, že kvalitní pivo z Plzně není jen to z Prazdroje. Dalším důvodem k otevření minipivovaru bylo pro majitele přesvědčení, že je vhodný čas na navrácení ke klasickému českému vaření piva a dále nechtěli nechat zaniknout tradici nejstaršího českého pivovaru Domažlice, který nedávno zanikl. Odtud i název pivovaru „Purkmistr“. Stejně bylo pojmenováno pivo vyráběné po staletí v Domažlicích. Velbloud v logu pivovaru je převzat z městského znaku Plzně.

22879-purkm-2Pivo je zde vařeno podle tradičních českých receptur z žateckého chmele, několika druhů ječmene a z plzeňské měkké vody, která je již přes půl století používána pro vaření proslaveného „plzeňského“. Z těchto kvalitních surovin může pivovar Purkmistr uvařit až 1500 hl piva za rok. Jak už je v naší zemi zvykem douvnádobová měděná varna stojí v čele pivnice. Vaří se v ní  2-3 rmutovým způsobem, hlavní kvašení probíhá 7-9 dní v otevřených kvasných kádích a poté 1 měsíc zraje ve 13 ležáckých tancích. Pivo je nefiltrované a nepasterizované. Za jeho kvalitu a osobitou recepturu je zde zodpovědný jeden z nejznámějších sládků v České Republice pan Josef Krýsl, ten byl po několik let sládkem v Plzeňském Prazdroji. Své zkušenosti předává i synovi (Petr Krýsl), který v pivovaru Purkmistr též působí. Jejich spolupráce již vynesla řadu ocenění.

1367_0_hotel-pivovar-purkmistr-Ve stálé nabídce je 5 základních druhů piva: Purkmistr světlý, polotmavý a tmavý ležák12%, Písař pšeničné pivo 12% a Radní polotmavý jantarový speciál 14%. Dále vaří pestrou paletu piv ochucených ovocnými a bylinnými příchutěmi a zvlášť pečlivě připravovaná a ošetřovaná piva jubilejní (např. piva jako cannabis, pomeranč či capuccino speciál).

Minipivovar Purkimstr se nachází v Plzni Černicích a je součástí komplexu Pivovarský dvůr umístěného v památkové rezervaci na Selské návsi. První zmínka o původním selském dvoře je z roku 1603. Fakt, že je komplex historickou památkou, byl mnohdy překážkou při jeho rekonstrukci. Avšak nakonec se vše povedlo a po sedmi letech zvelebování objektu byl roku 2007 Pivovarský dvůr znovu otevřen. Dnes již nabízí Pivovarský dvůr komplexní služby – najdeme zde hotel, vlastní pivovar, pivnici, nekuřácký restaurant, konferenční sál, bar s bowlingem, vinný sklípek, pivní lázně, wellness a masáže.2013_1

V roce 2000, kdy majitelé dvůr koupili, si dali předsevzetí: „Vybudovat centrum, poskytující skutečně komplexní služby spojené s jednou z nejstarších, nejproslulejších a světově nejuznávanějších českých národních tradic – vaření piva takové chuti a kvality, která nemá ve světě obdoby. Vše, co v Purkmistru děláme, se točí kolem společného základu, kterým je poctivé pivo z Plzně.“ Dnes je vidět, že to se jim zdařilo.

purkmistrKontakt:

www.purkmistr.cz

Facebook

Twitter