Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let Prosíme potvrďte, že vám je více než 18 let.

Štiřínský pivovar

Restaurační pivovar

Štiřínský pivovar

Štiřínský pivovar se nachází v areálu Štiřínské stodoly v obci Štiřín ve významném regionu, který najdeme nedaleko Prahy, kterému se podle jedné z největších osobností české kultury, oblíbeného malíře a spisovatele Josefa Lady, říká Ladův kraj. dsc_6797Kraj se může pochlubit bohatou pivovarnickou historií, která je spojena s osobností významného průmyslníka 19. století – barona Ringoffera. Ten byl zakladatelem pivovaru ve Velkých Popovicích a dohromady se se svou rodinou významně zasazoval o kulturní a hospodářský rozvoj oblasti.

stirin-varnaŠtiřínský pivovar byl založen v dubnu roku 2010 a vznikl podobně jako většina minipivovarů rekonstrukcí bývalého statku. Milovníci zlatavého moku mohou na čepu vybírat až z 8 druhů kvasnicového nefiltrovaného piva Magnát, čepovaného přímo z ležáckých tanků a sudů. Dále se zde vaří vícestupňové a ovocné speciály. Roční výstav je kolem 150 hl.

Technologie pro pivo Magnát je kompletně z dílen Josefa Krýsla, který také zajišťuje veškeré suroviny včetně kvasnic jak pro spodní, tak i svrchní kvašení. Vaří se klasicky dvourmutově, chmelí se výhradně granulovaným Žateckým poloraným červeňákem a Premiantem. Varna je dvouhektolitrová. O stávající podobu pivovaru se zasloužil mimo jiné Roman Salač, který od roku 1993 pracoval v pivovaru Staropramen na pozici vedoucího hlavního kvašení a dozrávání a dále působil také v pivovaru Podkováň, jako vrchní sládek.

1187_1Celý objekt prošel nákladnou rekonstrukcí a kromě pivovaru se zde nachází i hotel a restaurace, kde se často konají různé akce jako např. svatby a firemní večírky. Dříve areál sloužil jako popovická velkovýrobna. V pivovaru je též možné uvařit si vlastní pivo, k jehož výrobě bude mít člověk k dispozici místní technologii a za asistence sládka si uvaří pivo dle vlastního výběru.

stirinKontakt:

www.stirinskypivovar.cz

Facebook